Reportáže

Dav ľudí

V sobotu 25. júna vyjadrili v Bratislave národne uvedomelí občania Slovenska svoju nespokojnosť s prebiehajúcim procesom islamizácie Európy, ktorého tieň sa čoraz viac vznáša aj nad Slovenskom. Pochod nadväzoval na minuloročnú akciu. I keď bol počet účastníkov menší ako vlani, národovci aj tentoraz početne predčili „antifašistov“.

Po prvý raz som sa stala milionárkou 7. 7. 2014, keď na mňa z bankomatu blikala suma s dvojkou a šiestimi nulami za sebou. Za tento blahý pocit vďačím kurzu kolumbijského pesa k euru. Po deviatich hodinách letu, videných niekoľkých filmoch, zistení, že môj sused je Katalánčan a cestuje za svojou kolumbijskou priateľkou, po niekoľkých turbulenciách nad Antilami sme sa konečne blížili k cieľu. Netušila som, čo ma čaká, keď vystúpim z lietadla a prekročím prah letiskovej haly. Bola som vyzbrojená radami, koženkovou bundou a šatkou. Konečne som pristála v Kolumbii. S dušičkou malou, ale o to radostnejšou.

Protest proti islamizácii

(Bratislava, 20.06.2015) V dnešný deň zažila Bratislava jedno z najväčších zhromaždení za posledné roky. Približne 8 000 ľudí sa zúčastnilo podujatia, ktoré bolo zamerané proti kvótam Európskej únie na prisťahovalcov a proti otvorenej imigračnej politike. Akciu podporili a s prejavmi vystúpili viacerí politici, občianski aktivisti, predstavitelia územnej samosprávy a ďalší.

Protest proti základniam NATO v Bratislave(Bratislava, 12.03.2015) Práve v čase, kedy masmédiá rozširujú tvrdenia, že so zahraničnou politikou USA u nás nesúhlasia prevažne iba anonymné (zrejme ruskými tajnými službami financované) a pochybné internetové stránky, sa dnes v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí napriek chladnému počasiu zhromaždilo približne 600 ľudí, aby vyjadrilo svoj nesúhlas s výstavbou základní Severoatlantickej aliancie na slovenskom území.

Obnova rodiny – vzkriesenie národa (Zdroj: FB SHO)(Bratislava, 14. september 2013) V uliciach hlavného mesta sa dnes uskutočnil Pochod za ochranu manželstva, rodiny a výchovy detí rodičmi za účasti približne troch stoviek účastníkov. Po úvodných prejavoch na námestí SNP sa zhromaždení vybrali na pochod ulicami Bratislavy cez Hlavné námestie a skončili na Hviezdoslavovom námestí.

Bratislava bez náckov 2013

Po roku sa v Bratislave opäť stretli slovenskí národovci, aby si pripomenuli vznik prvej Slovenskej republiky. Tentokrát bol ústredným motívom celého podujatia boj za znovuzískanie samostatnosti a odmietnutie diktátu Európskej únie. Priebeh akcie bol však tradičný. Po odznení príhovorov striedaných pesničkami Miroslava Vranského sa zúčastnení presunuli na Martinský cintorín k hrobu prezidenta Jozefa Tisa. Tam odzneli posledné prejavy, boli zložené vence a zúčastnení sa pokojne rozišli. Poďme sa ale pozrieť na ľudí, ktorým táto akcia prekážala.

Sporný pamätník na Konštantínovej ulici v PrešoveNa orwellovské spojenia ako oslobodenie mesta, oslobodenie obce spájané s udalosťami z prelomu rokov 1944 a 1945, kedy frontová línia druhej svetovej vojny prechádzala cez Slovenskú republiku prinášajúc so sebou ukážky komunistického raja, som si už zvykol. Možno ani nie tak zvykol, ako som schopný ich prijať s vedomím, že ako káže zdravý rozum, tak aj tento zlozvyk ťahajúci sa z dôb červených historikov a politikov a celkovo z doby spred vyše 60 rokov sa časom prirodzene vytratí. Veď ako by mohlo pretrvať v spoločnosti označenie vojenského obsadenia územia zvrchovanej republiky cudzou agresívnou armádou ako – oslobodenie? Ale ja ako tvor naivný sa stále presviedčam o opaku.

Brána na cintorín VažecNa Slovensku sa nachádza 6 oficiálnych nemeckých vojenských cintorínov, kde odpočíva 12 199 nemeckých vojakov, ktorí bojovali na našom území spolu s našou armádou proti Sovietskemu zväzu. Tieto cintoríny nájdete v obciach Bratislava-Ružinov, Humenné, Hunkovce, Prešov, Zborov a Važec.

Važec sa nachádza 28 km od Popradu v Smere na Žilinu (vedľa cesty č. 18 (E 50) medzi obcami Važec a Štrba). Cintorín je hneď pri ceste. Panorámu vytvárajú krásne štíty Vysokých Tatier. Cestou zo smeru od Žiliny Vám neunikne pohľad na najznámejší slovenský vrch Kriváň.

Akcie organizované cez víkend Slovenskou pospolitosťou, Jednotou slovenskej mládeže a Novým slobodným Slovenskom sa nezaobišli bez incidentov.

Sobotňajšie pripomenutie výročia popravy Šuleka a Holubyho v mestskej časti Hlohovca v Šulekove prebehlo relatívne pokojne. Presun autobusmi a autami do Modry už taký pokojný nebol. Cestujúci idúci na akciu do Modry boli podrobení zbytočnej legitimácii a monitoringu.

Včera sa na Námestí SNP napokon uskutočnilo zhromaždenie Iniciatívy za slobodu slova, ktoré ešte 1. februára mestská časť Bratislava-Staré Mesto protiprávne zakázala. Kým vtedy na zákaz stačilo konštatovanie, že: „zvolávatelia zhromaždenia boli alebo sú členovia Slovenskej pospolitosti...“ tentoraz mestská časť uvedený dôvod na zákaz zhromaždenia nepoužila.

Zábava