Rozhovory

PhDr. Miroslav Sládek je český pravicový politik, známy najmä z jeho pôsobenia počas 90. rokov. Bol zakladateľom a dlhoročným predsedom strany SPR-RSČ, ktorá bola v rokoch 1992 až 1998 parlamentnou stranou. Okrem toho bol poslancom Federálneho zhromaždenia aj českého parlamentu a trikrát kandidoval na prezidenta. Po dlhšej odmlke sa dnes opäť vracia do politiky. Aj o tom, čo chce dosiahnuť, sa s ním zhováral Peter Lacko.

Už túto sobotu sa bude v Bratislave konať občianske zhromaždenie proti prijatiu bruselských „kvót na utečencov“ a proti islamizácii Európy. Začiatok podujatia je ohlásený na 15:00 pred Hlavnou železničnou stanicou. Vzhľadom na obrovský záujem širokej verejnosti a očakávané tisícky účastníkov sa tento protest stal terčom masmediálneho očierňovania. Redakcii Priezor.com sa podarilo urobiť rozhovor s jedným z jeho organizátorov Lukášom Kopáčom.

Generace IdentityGenerácia Identity je paneurópske hnutie, ktoré vzniklo v roku 2002 vo Francúzsku a úspešne sa etablovalo v ďalších európskych krajinách. Jeho hlavným cieľom je záchrana európskych národov ako etnických a kultúrnych celkov s osobitnou identitou. Od roku 2013 toto identitárske hnutie pôsobí aj v susednej Českej republike. S aktivistami Generace Identity sa o ich činnosti a cieľoch zhováral Peter Lacko.

Marian Kotleba

Prinášame vám exkluzívny rozhovor s predsedom banskobystrického samosprávneho kraja Marianom Kotlebom o súčasnom stave Európskej únie. Jeho politická strana Ľudová strana – Naše Slovensko sa totiž rozhodla kandidovať v nadchádzajúcich eurovoľbách.

Matthew HeimbachPrinášame Vám rozhovor s Matthew Heimbachom (1991), americkým študentským aktivistom. Heimbach sa najviac zviditeľnil tým, že v septembri 2012 založil Úniu bielych študentov na univerzite v Towsone (Maryland, USA), čím bol konečne prelomený dlhodobý dvojitý štandard, podľa ktorého sa mohli len tzv. menšinové skupiny organizovať za účelom presadzovania svojich skupinových záujmov. Matthew Heimbach navyše pôsobí aj ako kresťanský aktivista, angažuje sa v Južanskej lige a spolupracuje s ďalšími pro-bielymi organizáciami.

České titulky je potrebné zapnúť tlačidlom CC.

P. Linhart a T. Chalaniová, Dublin, Írsko Našej redakcii sa pred piatkovým protestom „Gorila“ (z 10. 2. 2012) v írskom Dubline ozval Patrick Linhart, jeden z jeho spoluorganizátorov. Promptne som Patrickovi zaslal otázky, z ktorých vznikol rozhovor uskutočnený takouto „dotazníkovou formou“. Zaujímali ma východiská protestujúcich, ich názorové profily a pozadie mobilizačnej sily, ktorá ich dokázala vyhnať do ulíc aj mimo rodnú hrudu. Myslím, že mnohí si po prečítaní tohto rozhovoru – bez demagogických komentárov či detinského očierňovania – uvedomia i vďaka Patrickovi, kto sú a čo vlastne chcú dosiahnuť mladí organizátori protigorilích demonštrácií uznaní oficiálnym „štrajkovým výborom“ Gallová, Krempaská, Lehotská či Pčolinský a zvyšní...

Zľava Nidal Saleh a Peter Basala z o. z. Nové slobodné Slovensko pri zanietenom rozhovore.Dr. Nidal Saleh (*15. júla 1936) je česko-slovensko-palestínsky spisovateľ žijúci na Slovensku a zaoberajúci sa problematikou sionizmu a izraelsko-palestínskym konfliktom, autor kníh Proč se vraždí v Izraeli? (2002), Nedotknuteľní. Príbeh jednej knihy (2003), Svědectví o morálním úpadku (2005) a iných, za svoju publikačnú činnosť prenasledovaný Strediskom Simona Wiesenthala, ktoré nesie názov po svetoznámom „lovcovi nacistov“, sám semitského pôvodu obviňovaný z antisemitizmu, na podnet bývalého Ministra spravodlivosti Slovenskej republiky, Jána Čarnogurského, vyšetrovaný prokuratúrou vo veci „šírenia rasizmu“ – dodnes bezvýsledne.

Rozhovor bol uverejnený v mesačníku Hlas národnej stráže č. 10 v apríli 2005.

Petr BakalářPísanie Petra Bakalářa vyvoláva v akademickej obci a v masmédiách rozpaky. Petr Bakalář je autorom bestselleru Tabu v sociálních vědách. Okrem toho však napísal aj iné zaujímavé knihy. Názor k jeho postojom si môžete vytvoriť čítaním jeho diel. Zbytočne by ste o ňom však hľadali nejaké osobné informácie. Preto pre vás prinášame exkluzívny rozhovor.

Po pohrebe Tomáša J. Vetešku púchovskí matičiari trochu vyspovedali Františka Vnuka. Kládli mu aj otázky z vlastného pripraveného prieskumu verejnej mienky, prostredníctvom ktorého plánujú v budúcnosti rozbehnúť na Slovensku výskum, s cieľom zistiť skutočné názory občanov na niektoré z osobností, ktoré zohrali kladnú, prípadne zápornú úlohu vo vývoji Slovenska.

Július Handžárik (titulky kníh)Viackrát ocenenému slovenskému publicistovi Júliusovi Handžárikovi vyšli v ostatnom čase na Slovensku krátko za sebou tri knihy. Pri tejto príležitosti mesačník Naše interné informácie uverejnil exkluzívny rozhovor vydavateľa NII Júliusa Boška s autorom.

Július Boško: Na slovenskom knižnom trhu sa v rýchlom slede za sebou objavili Vaše tri knihy – Maďarské podvody, Maďarské blúznenie a Trianonská trauma. Vyvolali istý rozruch a úspešne sa predávajú. O čo v nich ide a s akým zámerom ste ich napísali?

Milan, LormanPriezor.com vám prináša rozhovor s bývalým slovenským SS-mannom Milanom Lormanom. Milan Lorman sa narodil v roku 1924 na východnom Slovensku, počas druhej svetovej vojny pôsobil v SS, na jej konci bol zajatý Rusmi a Francúzmi. Po svojom prepustení emigroval do Rakúska, Anglicka a potom do Austrálie. V zahraničí sa venoval šíreniu národnej osvety. V súčasnosti žije v Austrálii s manželkou. O predvojnovom období, protipartizánskych bojoch v Grécku, Slovenskom štáte, Metapédii, ale aj revizionizme a jeho perzekúcii sa s ním rozprával Peter Lacko.

Miroslav IliašMiroslav Iliaš bloguje na SME od roku 2006. V základných informáciách o sebe má uvedené: „Konzervatívec. Židofil a sionista. V diskusiách 'bryndziar'“. Človek by si na prvý pohľad myslel, že sa jedná o recesiu a la Mordechaj Kapusta, ale keď sa človek na tie príspevky pozrie lepšie, zistí, že zrazu nevie, či sa jedná o prívrženca sekty, alebo schizofrenika. Možno oboje. O tom, ako sa k tomu dostal, čo očakáva od svojej „viery“, ako vníma zabíjanie Nežidov, o jeho postoji k masmediálnemu „nadržiavaniu“ Židom, židofilnej prepojenosti na magazín .týždeň a mnohom ďalšom sa s ním zhováral Peter Lacko.

Zábava